همه چیز در خصوص شیرآلات توکار روشویی

شیرآلات توکار به دسته ای از شیرآلات بهداشتی اطلاق می شود که همه ی مکانیسم آن از جمله کارتریج، دایورتور و همه ی لوله و اتصالات آن در درون دیوار قرار دارد و قابل رویت نیست و فقط بخش قابل رویت شیر قاب روی مغزی توکار آن به همراه هندل (دسته شیر) جهت باز و بسته کردن و تنظیم دما است ..

 

 

شیرآلات توکار
شیرآلات توکار با انتقال مسیر‌های جریان آب به زیر کاشی کاری فضای اشغال شده بوسیله‌ی شیر را کمتر میکند؛ و ظاهر زیباتری به محیط میدهد. شیرآلات توکار به نحوی طراحی شده اند که خرابی آن‌ها به سادگی قابل تعمیر باشد. سازه توکار و سازه ظاهری با هم مختلف می‌باشد و می‌بایست مطابق سازه توکار ساز بیرونی را فراهم کرد ..

شیرآلات توکار روشویی
در سال‌های گذشته استفاده از شیر توکار به علت زیبایی ظاهری و جلوه‌ی زیبایی که به محیط سرویس‌ها می‌دهد، بیشتر از قبل مورد استقبال خریداران حوزه‌ی تجهیزات و شیرآلات ساختمانی قرار گرفته و برند‌های تولید کننده‌ی شیرآلات توکار روشویی، مدل‌های گوناگونی از شیرآلات توکار را تولید و وارد بازار کرده اند ..


شیرآلات توکار روشویی از جدید‌ترین نوع شیر آلات ساختمانی می‌باشند. برای خرید شیرآلات توکار لازم می‌باشد تا بعضی از اطلاعات فنی و تخصصی آن را بدانید. در این نوع مدل از شیرالات توسط قرارگرفتن در داخل دیوار، علاوه بر ایجاد محیطی خیلی لوکس و گوناگون، و دارای یک محافظ امن و مطمئن و از آسیب‌ها به دور می‌باشد.

                                                                       

جهت نصب شیرآلات توکار توالت با توجه به اینکه بعد از تعبیه تغییر ارتفاع و جابجایی فوق العاده هزینه بر و وقت بر است. می‌بایست بیش از تعبیه محل دقیق و نوع کاربری برای توالت فرنگی زمینی و دیواری و یا توالت ایرانی را معین کنیم؛ و نسبت به ان اندازه‌ها معین گردد. تعبیه شیر توکار توالت هم مثل شیرتوکار روشویی در دو مرحله انجام می‌گردد. بیش از تعبیه مغزی داخل دیوار قرار می‌گیرد و بعد از کاشی کاری متعلقات شیر توکار توالت تعبیه می‌گردد.


مزیت‌های شیرالات توکار روشویی
از مزیت‌های شیرآلات توکار روشویی میتوان به تعبیه خیلی راحت، جلوه زیبایی خاص، اشغال فضای کمتر، زیبایی بیشتر، نظافت آسانتر، تماس کمتر با آب و متعاقباً لک پذیری کمتر می‌باشد ..

در اینجا لازم می‌باشد شرح دهیم که در سبک جدید طراحی داخلی هرچه که از محصولات لوکس‌تر استفاده نماییم قطعا زیبایی و آرامش بیشتری را در محیط مورد نظر مشاهده خواهیم کرد. از انواع شیرالات توکار میتوان به شیر توالت، شیر حمام و شیر روشویی اشاره نمود.

یکی دیگر از مواردی که در مدل‌های متفاوت مختلف می‌باشد، قیمت شیرالات توکار روشویی می‌باشد. با توجه به متریال استفاده شده در ساخت این مدل از شیرالات سرویس بهداشتی و اجزای داخلی آن و برند‌های تولید کننده، قیمت این شیرالات مختلف است.

در خرید شیرآلات توکار می‌بایست به چند نکته مهم توجه کرد:
مهمتر از طراحی و ظاهر شیر توکار مغزی توکار یا اینفینیتی آن می‌باشد. کیفیت پایین مغزی توکار و ایجاد نشت آن چند برابر شیرآلات رو کار و سنتی هزینه بر و خرابی بنایی بیشتری در مقایسه با شیرآلات روکار دارد.

خرید صرفا خود شیر به تنهایی عقلانی نمی‌باشد و می‌بایست بازویی سقفی یا دیواری، براکت، زانویی توکار، سرروشویی و شلنگ خریداری شده آن نیز با کاور روی شیر توکار هماهنگی کامل داشته باشد در غیر این صورت تمامی هزینه انجام شده جواب منفی خواهد داد و از نظر ظاهر اصلا زیبا نخواهد بود.

                                                                       

 

معایب شیرآلات توکار چیست؟
نصب دشوار
تعبیه شیرآلات توکار نسبت به شیرآلات روکار دشوارتر می‌باشد و برای این کار نیاز به وقت بیشتر، تجهیزات و کمک گرفتن از متخصص دارید؛ چونکه می‌بایست همه‌ی لوله‌کشی‌ها و بخش‌های بخصوصی از شیر درون دیوار قرار بگیرند.

هزینه بالای اجرا
یکی از فاکتور‌های بسیار مهم در خرید و تعبیه شیرآلات هزینه‌های آن می‌باشد. اجرای این شیرآلات داخل دیوار انجام شده و در خانه‌های قدیمی نیاز به تخریب قسمتی از دیوار و جایگذاری لوله‌ها و اتصالات دارد که تمامی این موارد سبب بالا رفتن هزینه‌های اجرا خواهد شد ..

تعمیر سخت
احتمال دارد بخش خارجی شیرآلات توکار شما خراب گردند. در این شکل به سادگی به بخش معیوب دسترسی داشته و می‌توانید آن را تعمیر نمایید. اما اگر قسمت‌های تعبیه شده در دیوار دچار خرابی گردند می‌بایست دیوار را خراب کرده تا بتوانید آن را تعمیر نمایید. اینکار هم وقت زیادی نیاز دارد، هم هزینه بالایی در پی خواهد داشت.

گرچه می‌بایست اشاره نمود که بعضی از مدل‌های نسل جدید شیرآلات توکار روشویی، برای تعمیر نیازی به تخریب دیوار ندارند و فقط با باز کردن چند مهره می‌توان آن را از دیوار خارج نموده و بعد از عیب یابی و تعمیر دوباره تعبیه نمود ..

نیاز به فضای کافی در دیوار
شاید شیر‌های توکار در خانه‌ها و فضا‌های کوچک بهترین انتخاب باشند. ولی در اینجا ضخامت دیوار اهمیت پیدا می‌کند؛ و برای نصب شیرآلات توکار و تجهیزات وال هنگ مثل فلاش تانک توکار، نیاز به فضای کافی در دیوار می‌باشد. به این دلیل در دیوار‌هایی با ضخامت کم امکان تعبیه این تجهیزات وجود ندارد.

 

                                                            

آسیب به دیوار‌ها
در شکل خرابی لوله‌ها و شیرآلات امکان نشتی آب و نفوذ آن به دیوار وجود دارد. این نشتی می‌تواند سبب آسیب دیدن دیوار گردد. البته در بعضی از مدل‌ها از صفحه فلزی نگهدارنده و لاستیک دیافراگم استفاده می‌گردد تا امکان نفوذ آب و در پی آن خرابی دیوار وجود نداشته باشد.

گرفتگی بوسیله رسوبات
در اکثر شیر‌های توکار از سوپاپ یا دایورتر جهت انتقال آب به سر روشویی استفاده می‌گردد. از آنجایی که آب همیشه رسوباتی همراه خود دارد با گذشت وقت سبب گرفتگی، کم شدن فشار آب یا حتی شکستن سوپاپ می‌گردد. در برخی مدل‌ها با حذف نمودن سوپاپ و نصب دایورتر در کارتریج از این مشکل جلوگیری می‌گردد ..

مزیت‌های استفاده از شیرآلات توکار
شیرآلات توکار به علت قرار گرفتن در دیوار از یک لایه محافظ برخودارند که سبب می‌گردد صدمات خاصی به آن‌ها وارد نشود؛ و در برابر پوسیدگی هم مقاوم‌تر باشند. همین موضوع سبب بیشتر شدن عمر شیر‌های توکار می‌شود.

این شیرآلات نسبت به شیرآلات کلاسیک اهرمی زیبایی بیشتری دارند؛ و می‌توانند فضای سرویس بهداشتی را خاص و لوکس جلوه دهند.

شیرآلات توکار نیاز به فضای کمتری دارند و برای محیط‌های کوچک خیلی مناسب می‌باشند ..

تمیز کردن این شیرآلات بسیار راحت از شیرآلات روکار است.

کاهش در مصرف آب یکی از مهمترین مزیت‌های شیرآلات توکار می‌باشد.

                                                            

نکات مهم در خرید شیر‌های توکار
کیفیت مغزی یا اینفینیتی شیرآلات توکار اهمیت فراوانی دارد. کیفیت پایین مغزی در این نوع شیرآلات، احتمال بوجود آوردن نشتی و هزینه‌های تعمیر خیلی بالایی را دارد. پس در هنگام خرید شیرآلات توکار، توجه ویژه‌ای به کیفیت مغزی داشته باشید.

همراه با شیر می‌بایست بازویی، سقفی، دیواری، براکت، زانویی، سرروشویی و شلنگ هم خریداری شود؛ و نکته مهم این می‌باشد این تجهیزات می‌بایست هماهنگی کامل با شیرآلات داشته باشند. در غیر این صورت نتیجه نهایی با مشکلاتی از قبیل کارکرد نادرست، یا عدم زیبایی مورد انتظار مواجه خواهد شد.

هنگام خرید مغزی توکار، از موجودی کاور رویی و تنوع آن مطمئن شوید. چون بعد از خرید تنها از کاور همان برند می‌توانید استفاده نمایید. پس بهتر می‌باشد در هنگام خرید شیرآلات توکار و متعلقات آن همگی اجزا از یک برند تهیه شده باشد تا از بروز مشکلات جلوگیری گردد.

۵
از ۵
۹ مشارکت کننده
سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش